E-Siber.com
M. Mekin Pesen
Sitede 1774 okunmaya değer yazı var.

Ýnternetteki Tüm Kiþisel Verilerinizi Arayabilen Bir Arama Motoru

CloudMagic, Google arama sonuçlarýnýn yanýnda kiþisel verilerinizi depoladýðýnýz Gmail, Google Apps, Facebook, Twitter, Microsoft Exchange, Office 365, Evernote, Dropbox, Box, Google Drive, Google Takvim, Google Rehber, Google Chat, iCloud, AOL, Mail.com ve GMX servislerindeki arama sonuçlarýyla ilgili olabilecek bütün verileri de bulup getirebilen, bütün mobil cihazlar ve web tarayýcýlarýnda çalýþabilen ve tüm kiþisel verileriniz için bir arama motorudur.

 

CloudMagic, Google'daki genel arama sonuçlarý ile internette çeþitli web ve bulut depolama servislerinde sakladýðýnýz kiþisel verileriniz içindeki arama sonuçlarýný tek bir sayfada birleþtirerek, Google'da sorgulattýðýnýz bir arama konusuyla ilgili olarak daha önceden Gmail, Google Apps, Facebook, Twitter, Microsoft Exchange, Office 365, Evernote, Dropbox, Box, Google Drive, Google Takvim, Google Rehber, Google Chat, iCloud, AOL, Mail.com veya GMX servislerinde bir dosya, belge, kiþi ya da veri olup olmadýðýna bütüncül bir þekilde bakabilmenizi saðlayan ve sizi akýlda tutma zahmetinden kurtaran çok yararlý bir bütünleþik kiþisel arama motorudur.

 

 

CloudMagic, kendisine baðladýðýnýz web servisleriniz içindeki verileri kataloglayarak, web tarayýcýnýz ya da mobil cihazýnýz üzerinde yaptýðýnýz Google aramalarýnýn yanýna bu servislerden çýkan sonuçlarý da getirerek büyük bir iþ çýkarmaktadýr.

CloudMagic'e bir kere kayýt olduktan sonra, mail hesaplarýnýzý (birden çok Gmail desteði var), web ve depolama servislerini tek tek yetkilendiriyorsunuz. Ardýndan ister CloudMagic.com üzerinden ister tarayýcý eklentilerini indirip web tarayýcýnýz üzerinden isterseniz de mobil uygulamalar yoluyla anýnda aramalar yapmaya baþlayabilirsiniz.

CloudMagic aslýnda Google'ýn Google+ hizmetiyle yapmaya çalýþtýðý ama sadece tüm Google servislerinin dahil olduðu bir sosyal arama hizmeti nosyonuna, internetteki diðer popüler web (Facebook, Twitter, Microsoft Exchange) ve bulut (Evernote, Dropbox, iCloud) servislerini de dahil ederek oldukça kapsamlý bir kiþisel arama motoru hizmeti sunuyor. Tabii bunu yaparken internette depoladýðýnýz bütün verilere de dolaylý yoldan ulaþýyor ve bunlarý da Amazon'un AWS sunucularýnda depoluyor olsa da, bu konuda gizliliðe azami derecede dikkat ettiðini vurguluyor.

 

Adres: https://cloudmagic.com

CloudMagic mobil uygulamalarý:

iPhone ve iPad: itunes.apple.com/./cloudmagic-email-twitter-search/...
Android: play.google.com/.../details?id=com.cloudmagic.android&hl=tr
Kindle Fire: amazon.com/gp/mas/dl/android?p=com.cloudmagic.android
Windows Phone: windowsphone.com/s?appid=e04d32a4-3fd2-4081-9eb...

CloudMagic tarayýcý eklentileri:

Chrome: https://chrome.google.com/.../eeabeiioncmgphlgcgnmhjahjjmim...
Firefox: https://cloudmagic.com/k/downloads/firefox
Safari: https://cloudmagic.com/k/downloads/safari
Internet Explorer: https://cloudmagic.com/k/downloads/ie


· · · · · · ·
Yazan: | 23.12.2012 | 3786 kez okundu.

Yazılar E-Posta Kutunuza Gelsin:

Bu yazıyı izinsiz olarak alıp başka herhangi bir yerde yayınlayamazsınız (Bkz "dijital at hırsızı" kimdir?). Yazıların başka yerlerde yayınlanmasına ücreti mukabili izin veriyoruz. Yazıları izinsiz olarak başka bir yerde yayınlamanız, her türlü hukuki sonucu kabul ettiğiniz manasına gelir. Yazıları izin almak ve kaynak göstermek kaydıyla sadece kamu kurumları ve akademik araştırmacılar ücretsiz olarak kullanabilir. Bunların dışında kalan herkes ücret öder. Detaylar için bize ulaşın.

Yorum altyapısı: Disqus

Yukarı Çık

M. MEKİN PESEN
© 2007-2015 E-SİBER BİLGİ-İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ
E-Siber.com | E-Siber.net | ESiber.com | ESiber.net | RSS | Facebook | Twitter | E-Posta Aboneliği
IP: 54.81.197.127 | Yüklenme: 0.328 saniye. | Hakkımızda | İletişim | Reklam Verin | Site Politikaları | Atıflar