E-Siber.com
M. Mekin Pesen
Sitede 1775 okunmaya değer yazı var.

Geçici E-Posta Adresi Üretmenin En Kolay Yolu

13dk, isteyen herkese internette dolaşırken zorunlu olarak e-posta adresi isteyen sitelere verebileceği ve böylelikle spam postalardan korunmayı sağlayan, herhangi bir üyelik şekline veya kayıt formu da doldurmaya gerek kalmadan sadece 13 dakikalığına çalışan geçici bir e-posta adresi sağlayan ve eğer istenirse sürenin bitiminde her defasında 13 dakika daha fazladan süre sağlayan bir geçici e-posta servisidir. 13dk, gerçek e-posta adreslerinin güvenliğini sağlamada çok yardımcı olabilir.

22.06.2012 | Devamı »

Takip Edilesi Türkçe Teknoloji Haber Siteleri

Türkçe teknoloji sitelerinden haber takip etmek gerçekten bazen çöplükten değerleri eşyaları bulup çıkarmakla eşdeğer hale gelebiliyor. Zira birçoğu "kopyala-yapıştır" yaparak ziyaretçilerine izinsiz aldıkları yazıları sunmakta ve ahkam kesmektedirler. Ve çok acıdır ki, Türkçe içerikli teknoloji haberlerinin çoğunda ziyaretçiler derinlikli bilgilerden ziyade köpük nevinden haberlerle meşgul edilmekte ve hiçbir nitelikli bilgi verilmemektedir. Geçiştirilmiş veya çalıntı olduğu için verilen haberin kullanıcıya bilgi namına kattığı hiçbir şey olmamaktadır. Biz de sizler için Türkiye'de gerçekten nitelikli ve doyurucu bilişim ve teknoloji haberleri vermeye gayret eden, kurumsal çalışan ve bu iş için kendi özel muhabirleri bile olan internet sitelerini bir araya getirdik.

30.05.2012 | Devamı »

İnfografik Yapmak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

Easel.ly, herkesin kendine özel bilgi grafiğini (infographics) vektörel şekilli tuvallerle çok kolay bir şekilde yapabilmesini sağlayan ve de oldukça pratik olan bir online infografik editörüdür. İnfografikler tamamen kişiye özel olarak düzenlenebiliyor.

12.05.2012 | Devamı »

İlk Sayfa Arama Sonuçlarında Çıkamayan Nitelikli Sonuçları Bulabilen Bir Arama Motoru

Million Short, arama sonuçlarında daha etkin ve derinlikli sonuçlara ulaşabilmeniz için gösterdiği sonuçlardan çok basit bir şekilde en popüler ilk 1 milyon, ilk 100.000, ilk 10.000, ilk 1000 veya ilk 100 siteyi çıkararak, size Google'da SEO ya da reklam yoluyla dayatılan siteleri göstermek yerine daha ilginç ve faydalı sitelere ulaşabilmenizi sağlayan harikulade bir deneysel arama motorudur.

04.05.2012 | Devamı »

Bütün DNS Araçlarına Tek Bir Adresten Ulaşın

ViewDNS, tersine IP sorgulama, açık/kapalı portları tarama, DNS propagation, DNSSEC testi, IP konum bulma, domain ya da IP adresi whois bilgilerini bulma, DNS kayıtlarına bakma, sitelerin çöküp çökmediğini öğrenme, domainlerin HTTP başlık bilgilerini öğrenme, spam veritabanı kontrolü, tersine DNS sorgulama, sitelerin Pagerank değerini öğrenme, MAC adreslerini sorgulama ve domain ya da IP adresine traceroute ve ping çekme gibi tam 22 adet DNS işlemini tek bir yerden online olarak yapabileceğiniz çok yararlı bir sitedir.

30.04.2012 | Devamı »

Yakınınızda Çekilmiş YouTube Videolarını Bulun

Videos Near Me, YouTube'daki coğrafi konum bilgisigirilmiş videoları bulunduğunuz konuma göre bulmanızı, yani yaşadığınız yerin yakınında çekilmiş YouTube videolarına ulaşabilmenizi sağlayan harikulade bir sitedir.  Videos Near Me, YouTube'un coğrafi konuma göre video aramasını tam olarak sağlamamasındaki boşluğu doldurabilecek çok yararlı bir araçtır.

24.04.2012 | Devamı »

Sosyal Ağlardaki Dosyaları Birbirleri Arasında Transfer Etmek Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

Pi.pe, 500px, Facebook profil ve sayfaları, Flickr, Instagram, Kodak Gallery, Myspace, Photobucket, Picasa, Shutterfly, SkyDrive ve SmugMug paylaşım ağlarındaki video ve resim gibi içeriklerinizi sizin yerinize otomatik olarak alıp isteğe bağlı Box, Dropbox, Evernote, SugarSync, YouTube, 500px, Facebook profil ve sayfaları, Flickr, Instagram, Kodak Gallery, Myspace, Photobucket, Picasa, Shutterfly, SkyDrive ve SmugMug servisleri arasında kolayca ve zahmetsizce taşıyıp aktarabilen çok yararlı bir sitedir.

23.04.2012 | Devamı »

Farklı Dillerdeki Vikipedi Makalelerine Göre Dünya Haritasının Yeniden Çizilmesi

Vikipedi, her dilden herkesin ortak çabasıyla özgürce ve her şeyi ile bütün bir online ansiklopediyi üretmek amacıyla başlatılmış olan bir açık-kaynak ansiklopedi projesi olarak internete çıktığı 2001 yılından beri milyonlarca makalenin üretildiği devasa bir içerik galaksisine dönüşmüş durumda. Her dilden üretilen ve coğrafi konum öğeleriyle birlikte Vikipedi'ye girilen makaleler aslında bu dijital dünya içinde kendi hinterlandını da doğurmakta ve farklı dillerde yazılmış makaleler Vikipedi temelinde dünya haritasında sınırları bilgiyi üretene göre şekillenen yeni ülkeler meydana getirmektedir.

18.04.2012 | Devamı »

Google'ı BBS Terminali ile Kullanın

Google BBS Terminal, "Google 80'lerde olsaydı nasıl görünürdü"nün cevabını vermek için eskiden telefon üzerinden modemle bağlantı kurularak erişilen, başka kullanıcılara mesaj bırakmak, dahil olduğu mesajlaşma ağlarından mesaj okumak, dosya transferi yapmak ve oyun oynamanın mümkün olduğu bir bilgisayarlı bilgi sistemi olan BSS'nin (Bulletin Board System) Google arama motoruna uyarlanmasıyla ortaya çıkmış oldukça nostaljik ve web üzerinden kullanılan bir terminaldir.

15.04.2012 | Devamı »

Online Temel Bilgi Güvenliği Eğitimi

TÜBİTAK BİLGEM (Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi), "Bilgimi Koruyorum" adıyla 13 konu ve 4 bölümden oluşan, temel olarak günlük yaşantımıza bilgi güvenliği kavramlarını katmayı, konuların uygulanmasına yönelik bilgi vermeyi ve bilgi güvenliği farkındalığı oluşturmayı amaçlayan bir bilgi güvenliği e−Öğrenme eğitimidir.

21.03.2012 | Devamı »
Yukarı Çık

M. MEKİN PESEN
© 2007-2015 E-SİBER BİLGİ-İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ
E-Siber.com | E-Siber.net | ESiber.com | ESiber.net | RSS | Facebook | Twitter | E-Posta Aboneliği
IP: 54.81.197.24 | Yüklenme: 0.202 saniye. | Hakkımızda | İletişim | Reklam Verin | Site Politikaları | Atıflar